טיפול בהתמכרויות, מה צריך לקחת בחשבון?

מה חשוב לדעת על טיפול בהתמכרויות, טיפול גמילה ומה חשוב לדעת על תסמיני גמילה מהתמכרות? אם אתם שואלים את עצמכם את השאלות האלו, המאמר הבא נכתב עבורכם. האם גם אתם מעוניינים לפתוח דף חלק בחייכם? המשיכו לקרוא.

במובן מסוים, התמכרות היא מחלה של המוח. זה משנה את הדרך שבה אנשים חושבים, מרגישים ומתנהגים. זה יכול להוביל לפגיעה פיזית, פסיכולוגית, חברתית ורוחנית. הצעד הראשון בטיפול בהתמכרות הוא להודות שיש לך בעיה. תוכניות טיפול בהתמכרויות נועדו לעזור לאנשים להתמודד עם הבעיות הבסיסיות התורמות לבעיות שלהם עם סמים או אלכוהול.

מה צריך לדעת על תסמיני גמילה מהתמכרויות?

תסמיני גמילה הם תגובות פיזיות ורגשיות המתרחשות כאשר מישהו מפסיק להשתמש בסמים או באלכוהול בפתאומיות לאחר שימוש ממושך. הם כוללים עייפות, נדודי שינה, בחילות, התכווצויות וכאבי שרירים, כמו גם חרדה ועצבנות. במקרים נדירים, טיפול בהתמכרויות כולל גם טיפול נפשי המטפל במצבים פסיכוטיים.

טיפול בהתמכרות הוא תהליך של עזרה למי שרוצה להפסיק את ההתמכרות ולהחלים. טיפול בהתמכרויות קיים כבר זמן רב, אך במהלך העשורים האחרונים, ראינו שינוי באופן הגישה אליו. זאת, בעקבות השוני העצום של התמכרויות שקיימות כיום, אך פעם לא היו קיימות. למשל, הימורים באינטרנט, סמים חדשים שמיוצרים במעבדות, טיפול בהתמכרויות של שופינג אונליין ועוד.

המגמות האחרות של טיפול בהתמכרויות

המגמה האחרונה בטיפול בהתמכרויות מתמקדת בבניית ההערכה העצמית והערך העצמי של הפרט. שיטה זו לטיפול בהתמכרות ידועה כטיפול קוגניטיבי התנהגותי. השיטה משתמשת במגוון טכניקות כגון מדיטציית מיינדפולנס, טיפול התנהגותי קוגניטיבי, ראיונות מוטיבציה ותמיכה חברתית כדי לעזור לאנשים להשיג את מטרותיהם ולשפר את איכות חייהם.

מידע נוסף: טיפול ממוקד בהתמכרות וגמילה מקנאביס

לפי שיטות טיפול בהתמכרויות למיניהן, התמכרות היא הפרעה מוחית כרונית, המשפיעה על האופן שבו אדם חושב, מרגיש ומתנהג. זה יכול להוביל למגוון של בעיות בריאותיות והשלכות בצורה של בעיות פיזיות ונפשיות. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם התמכרויות היא באמצעות הרשמה למרכזי גמילה. מרכז גמילה מהתמכרויות כולל אנשי צוות מגוונים הפועלים במס' שיטות שונות, כאשר לכל מטופל מותאמת השיטה הנכונה לו או לה.

שני סוגים עיקריים של טיפול בהתמכרויות

בין היתר, ישנם שני סוגים עיקריים של טיפול בהתמכרויות: טיפול גמילה מזורז וטיפול בהתמכרויות ארוך טווח. טיפול גמילה הוא תוכנית קצרת מועד, שבה המטופלים מקבלים תרופות, טיפול וייעוץ. טיפול בהתמכרות הוא תהליך מתמשך בו המטופלים מקבלים ייעוץ וטיפול וכן טיפול תרופתי לתסמיני גמילה. כמו כן, בדרך כלל זה טיפול זה מתבצע במהלך אשפוז יום.

כל הזכויות שמורות 2022