עד כמה מסוכן ניתוח הסרת פטריגיום?

ניתוח הסרת פטריגיום

לא כולם מכירים את המושג "פטריגיום", בעוד שפטריגיום הוא מצב לא סרטני הגורם לעור לצמוח על פני העין. ניתן להסירו בניתוח, אך לניתוח כמו לניתוח, יש חסרונות, סיכונים, תופעות לוואי ועוד. הנה כמה דגשים לגבי ניתוח הסרת פטריגיום, המשיכו לקרוא.

במילים הכי פשוטות שאפשר, ניתוח כריתת פטריגיום יכול להיות מסוכן אם נעשה בצורה לא נכונה. הסיבה לכך היא שזה צריך להיעשות בצורה ספציפית ועם תשומת לב קפדנית לפרטים. זאת, מכיוון שמדובר בעיניים, שהן אולי אחד האיברים הכי רגישים שיש לנו בגופנו. כאשר אתם שוקלים ניתוח להסרת פטריגיום, עליכם לוודא כי לרופא שלכם יש ניסיון עם סוג זה של הליך והוא ינקוט את אמצעי הזהירות הדרושים כדי להבטיח את בטיחותכם במהלך הפעולה הכירורגית.

במה כרוך ניתוח הסרת פטריגיום?

ניתוח הסרת פטריגיום הוא טיפול נפוץ בסוגי הגידולים הזה. זה כרוך בהסרה כירורגית של הפטריגיום, שהוא גידול שפיר הגדל על הקרנית. לניתוח הסרת פטריגיום יש אחוזי הצלחה גבוהים וניתן לבצעו בניתוח יום ללא פוסט אשפוז. עם זאת, יש לו כמה סיכונים כמו זיהום ונזק לעין אשר אפשריים בחלק מהמקרים.

חשוב לדעת את הסיכונים הכרוכים בביצוע ניתוח זה לפני שתחליטו לבצע אותו. הסיבוך השכיח ביותר שמטופלים לאחר ניתוח להסרת פטריגיום מדווחים עליו הוא תסמונת העין היבשה (DES). חולים בדרך כלל זקוקים לדמעות או טיפות מלאכותיות עבור מצב זה, מה שעשוי לחלוף לאחר מספר ימים.

תופעות הלוואי האפשריות לאחר ניתוח הסרת פטריגיום

ניתן להסיר פטריגיום בניתוח, אך ישנן תופעות לוואי אפשריות לאחר הניתוח. חלק מתופעות הלוואי הללו עשויות לכלול כאבי עיניים ונפיחות, ראייה מטושטשת ודלקת עיניים. כמו כן, חלק מהאנשים מדווחים על רגישות לאור אשר עשויה להוביל למיגרנות במשך מספר ימים לאחר הניתוח.

ישנן תופעות לוואי רבות אפשריות לאחר ניתוח להסרת פטריגיום, כגון עיניים יבשות, גירוי בעור וראייה כפולה זמנית. לעיתים מטופלים גם מדווחים על תחושה של אבק, חול או עצם זר אשר נמצא בתוך העין. זו כמובן תחושתם בלבד, אבל בפועל זה עשוי להרגיש כאילו קיים בעין גוף זר אשר גורם לגירודים, אדמומיות ואי נוחות כללית. תחושות אלו אמורות לחלוף תוך מספר ימים לאחר הניתוח.

בין אם אתם עומדים לעבור ניתוח הסרת פטריגיום או הליך כירורגי מסוג אחר, יהיה חשוב קודם כל לשבת לפגישת ייעוץ עם רופא העיניים שלכם. קבלו ממנו את כל המידע, אל תסתמכו על מידע מהרשת וקבלו החלטה מושכלת.

כל הזכויות שמורות 2022