היזמים הצעירים ביותר בישראל

הם אולי לא יודעים כיצד להתמודד עם חילופי ההורמונים ועם מצבי הרוח המשתנים אבל הם בהחלט מתמודדים עם צרכי החברה ומעניקים לה תשובות מלאות למגוון צרכים. אלו הם הסטארטאפיסטים הישראליים הצעירים. עוד לא סיימו תיכון וכבר בעלי אפליקציה מרשימה שתשאיר את האצבע שלכם על הסלולרי.

חלקם כבר מכירים את התחום לעומקו ויכולים להרצות למנהלים רבים בעלי ניסיון בפיתוח אפליקציות. ריכזנו עבורכם את היזמים הצעירים ביותר בארץ, שיכולים לתת השראה ודוגמה לכל אחד ואחת מאיתנו, גם לגדולי היזמים כגון אילן שרעבי ואחרים.

פלאש בגיל שש

אחת הדוגמאות הראויות להערצה מספרת את סיפורו של יוסי קליין, צעיר בן 19 שכבר החל לבנות אתרי אינטרנט בגיל 14. כן, כן, קראתם נכון. למעשה, כבר בגיל 6 החל יוסי קליין ללמוד פלאש, תוכנה שהיוותה את תחילתה של ידידות מופלאה. יוסי מספר כי את הלמידה האיכותית והמעמיקה ביותר שלו רכש באמצעות ניסוי וטעייה. את הלימודים יוסי רוכש בעצמו ודרך קורסים ממוקדים.

יחד עם פרויקטים מתקדמים של חברות הפרסום הגדולות ביותר בארץ, לקח יוסי חלק משמעותי בנישת הפרסום והגלישה האינטרנטית הישראלית. תוך זמן קצר מצא את עצמו מנהל את עמוד הפייסבוק של תכנית ילדים מפורסמת ועד היום הוא עוסק בתחום ובבניית אתרים.

לנהל את אתר בית הספר

גם מיקי חסלבסקי החל לעסק בתחום עוד מגיל צעיר מאד – בהיותו בן תשע. מיקי למד תכנות באופן עצמאי והחל עוסק בתחום. בגיל 14 נבחר לבנייה וניהול של אתר אינטרנט מטעם בית ספרו. למעשה, מיקי כלל לא התקבל למגמת מחשבים בשל ציוניו הנמוכים, וזאת אף על פי שעסק בתכנות בתשלום (!). במהלך שנת הלימודים הבינו גם בבית הספר כי מדובר בגאון ולא רק בכישרון ממוצע. כמו אצל רבים אחרים, גם במקרה של מיקי יזמות היא מסלול שעוד לא נסלל ולכן היזמות היא הרבה יותר מעיסוק בלבד.

יוזמה נגישה לנכים

עדי בן ה-14 מהרצליה הוא אבי האפליקציה הנקראת Handy, בזכותה יכולים בעלי מוגבלויות ליהנות מבחירה מדויקת של מקומות נגישים לבעלי מוגבלויות. ההומניות והייחודיות שניכרת מהתנהלותו של עדי מילשטיין מהווה שילוב ראוי להערכה של יצירתיות, יוזמה ועזרה לזולת. האפליקציה מאפשרת לגלות בזמן אמת אילו מקומות בילוי והסעדה נגישים לנכים ואילו לאו.

לסיכום, ניתן בהחלט לומר כי העתיד הישראלי מבטיח בכל הקשור לתחום היזמות הצעיר. הם אמנם לא הכי טריוויאליים, אולם דווקא אופיים הייחודי מעיד על הפתיחות הישראלית לכישרונות יזמיים שאינם מוכנים לוותר על אהבתם האמיתית.

כל הזכויות שמורות 2022